STREAM - В ДОШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ. ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ДІТЕЙ СЕРЕДНЬОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЗА ТЕМОЮ «ТАЄМНИЦІ ЗВИЧАЙНОЇ ПАЛИЦІ»

Science + Technology + Engineering + Mathematics

У «Дзвіночку» продовжується відкритий перегляд освітньої діяльності з дошкільниками за напрямами  програми «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт» в рамках Методичної панорами.

17 лютого 2020 року, малята з середньої групи «Зайченята» разом зі своєю вихователькою Валентиною Єнжиєвською спробували дізнатися про всі, чи, майже всі, таємниці звичайних палиць і паличок та дослідити їх з усіх сторін.

 

Ну що б, здавалося, можна цікавого дізнатися про палички і палиці, які просто валяються під ногами щодня? Задумались? А малята з групи «Зайченята» відтепер  зможуть і меншим, і старшим своїм друзям розповісти безліч цікавинок про звичайнісінькі палиці і палички. 

Про палиці, які без зусиль може у природі знайти будь-хто, діти відмітили, що вони бувають довгими і короткими, гладенькими і сучкуватими, товстими і тонкими. Дізнались, що палички можуть бути не лише дерев’яними, а і металевими, пластмасовими, скляними, гумовими, зацікавлено порівняли їх з палицями, що віднайшли на своєму майданчику.  Спробували класифікувати палиці за різними ознаками: довгі - короткі, товсті - тонкі, круглі-пласкі, з сучками – гладенькі, пластмасові – металеві, міцні – та ті, що ламаються, б’ються. Зацікавлено дослідити, що дерев’яні палички ламаються, пластмасові – гнуться, а металеві – зігнути  і розламати -  неможливо. Дізналися, що люди  і діти, що живуть у Японії, замість виделок, використовують  спеціальні палички, а у нашому місті –  разом з мамою і татом, такими паличками можна  скуштувати суші у кафе.

Дослідили: у яких випадках палиця стає виручалочкою, діставалкою, відганяйкою,  скакалкою, витягалкою, піднімалкою, ударялкою, збивалкою, вудочкою та, навіть, коником- [П1] , а коли, просто олівцем. Згадали, як малювали паличками на вулиці, на майданчику, та помалювали паличками різні фігурки на манці.

Дізнались, що словом «паличка, палиця» називають безліч речей: кукурудзяні, палички кориці та крабові палички, палиця для селфі, гімнастична палиця, лічильні палички, посох діда Мороза, ковінька похилої людини, чарівна паличка….

Відзначили, що  дуже схожі на палиці – спиці для в’язання, шпажки для канапок і зубочистки, битки, кілок для саджанців, жердина для стрибків у висоту, сірники, олівці.

В досліді «Чарівні зубочистки» захоплено  поспостерігали, коли палички-зубочистки збираються в центрі миски з водою, а коли «розбігаються» до країв миски.

Спробували пограти з палицями: поскакали на палиці-лозині як на конику-скакуні, зробити з гімнастичних палиць пліт через уявну річку, пограли з палицями у шумовому оркестрі, а найцікавішим для малят виявилось конструювання будиночків для друзів Лісовичка, який сам «живе» у будиночку з паличок.

Більше фото на нашій сторінці у Facebook

 


 

Write a comment

Comments: 8
  • #1

    Алла (Sunday, 07 February 2021 20:29)

    Доброго вечора, мене дуже зацікавило Ваше заняття "Таємниці звичайної палиці", можно Вас попросити поділитися ним, або може його можна придбати? дякую)

  • #2

    Наталія (Sunday, 07 February 2021 21:06)

    Запропоную виховательці, що проводила заняття, щоб подумала над вашою пропозицією

  • #3

    Алла (Monday, 08 February 2021 17:03)

    Дякую, дуже чекаю на позитину відповідь)

  • #4

    Наталія (Monday, 08 February 2021 20:50)

    Напишіть нам на електронну адресу (зазначена в контактах), або вкажіть свою

  • #5

    Алла (Tuesday, 09 February 2021 17:40)

    mischenkoalla743@gmail.com

  • #6

    Мар'яна (Monday, 19 April 2021 12:04)

    Чудове заняття. Чи можeте ним поділитися? Готова і придбати) mstryn8356@gmail.com

  • #7

    Tanya (Thursday, 18 November 2021 14:10)

    Доброго дня, чи можна подивитися Ваше заняття в конспекті! Дякую.

  • #8

    Наталія (Friday, 19 November 2021 16:32)

    Відповідь дляTanya: вказуйте адресу електронної пошти для звязку. Можете пошукати заняття ось тут: Шалда Н. В. Палички – виручалочки. Освітня діяльність на прогулянці для дітей середньої і старшої групи // Дошкільне виховання. 2020. №7. С.10-13.
    Звісно, що надруковане і проведене - не ідентичні, проте ідей і там, і там доволі для втілення.

СТАТИСТИКА:

5 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ НАШОМУ САЙТУ ВИПОВНИЛОСЬ 11 РОКІВ

АДРЕСИ КОРИСНИХ WEB-САЙТІВ:

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ МІСЬКОЇ РАДИ ШОСТКИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ШОСТКИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ШОСТКИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ