ПОКАРАННЯ ДІТЕЙ: ВАРТО ЧИ НІ

ТРИ СПОСОБИ ЛОЯЛЬНОГО ПОКАРАННЯ ДИТИНИ

 

Всім відомо, що з віком характер і поведінка дитини змінюється. Бувають ситуації, коли малюк у віці 3-5-ти років стає неслухняним і некерованим. У цей момент більшість батьків вдаються до крайніх методів - фізичних покарань.

Як карати дитину

Педагоги і психологи постійно нагадують батькам про шкоду і наслідки фізичних покарань, тому застосовувати їх не рекомендується.

Щоб впливати на дитину і на її поведінку, варто застосовувати лояльні методи покарання.

Позбавлення задоволення

Один з найбільш лояльних методів покарання для дитини - це позбавлення задоволення.

Якщо дворічний малюк дозволяє собі бити маму, перебуваючи у неї на руках, то робить він це для того, щоб з'ясувати можна чи не можна. Отримавши черговий удар від дитини, мама повинна поставити дитину на підлогу і строго сказати - «Не можна», щоб дитина зрозуміла, що якщо ще раз вдарить маму, то буде позбавлена задоволення - знаходитися в обіймах мами.

Караючи малюка, будьте об'єктивні, стежте за тим, щоб покарання було пропорційно провини, яку здійснила дитина.

Недолік уваги

Будь-яка дитина важко переносить, коли батьки ігнорують її, позбавляючи уваги і батьківської ласки, тому застосовувати ці методи потрібно дуже обережно. Такий спосіб покарання може бути застосовано, якщо ваш малюк влаштував істерику, залиште малюка одного в кімнаті і перестаньте з ним розмовляти, поки він не заспокоїться. Залишити дитину одну можна тоді, коли було здійснено якийсь поганий вчинок. Покажіть дитині, що ви гнівайтесь на неї, але то покарання не повинно тривати довго. Поговоріть з дитиною, розкажіть, що саме вас засмутило в її поведінці, скажіть, що більше не будете сердитися на малюка, якщо він більше не буде так чинити.

Пам'ятайте, батькам не можна позбавляти дитину уваги надовго, дитина може затаїти образу на батьків.

Тимчасовий арешт

За вчинений проступок посадіть дитину на стілець, розміщений в кутку кімнати, не дозволяйте малюку вставати зі стільця протягом 5-ти хвилин, залиште її наодинці.

Пам'ятайте, що покарання не повинно тривати довго, 5-ти хвилин буде достатньо для того, щоб дитина заспокоїлася і задумалася про свою поведінку і причини, через які їй довелося понести покарання.

ЯК КАРАТИ НЕСЛУХНЯНУ ДИТИНУ?


В житті кожних батьків настає час, коли дитина перестає слухатися. Якщо ще зовсім недавно малюк не відпускав маминої руки, то сьогодні він тікає, лізе в шафи, намагається схопити гарячу сковорідку і робить все це, як ніби «зло». Тобто, свідомо робить щось заборонене. В такі моменти батьки ідуть на застосування покарань.

Але виникає питання — як правильно це зробити, щоб не нашкодити психіці маленької людини і не зіпсувати з ним відносин?

 

Правила покарання дітей у родині — що необхідно враховувати при покаранні дитини за непослух?

Караючи, не обмежувати дитину у задоволенні його фізичних потреб. Тобто не обмежувати їжу, питво, не ставити на ніч на горох, як робили наші прабабусі.

Карати, але не позбавляти любові.

У дитини не повинно складатися враження, що за провини його більше не люблять.

Покарання має бути справедливим. Не можна зривати злість на дитині від сварки з чоловіком або обурюватися на малюка через проблеми на роботі. Адже маленька людина не винна у ваших труднощах. Якщо ж стриматися не вийшло, то не потрібно боятися вибачинь. Тоді дитина не буде відчувати себе скривдженою і необґрунтовано покараною.

Покарання має бути відповідним вчинку. За дрібні витівки — дрібні покарання. За серйозні проступки — великий прочухан. Малюк повинен знати, яке покарання буде за його наступну витівку.

Покарання повинне мати термін у часі— «три дні без комп’ютера», «тиждень без вулиці».

Послідовність виховання. Якщо малюка карають за розкидані іграшки, то карати у всіх випадках прояву пустощів, а не час від часу.

Покарання повинно бути реальним. Не потрібно лякати дітей Бабою Ягою чи міліціонером, які заберуть малюка, якщо він не буде слухатися.

Пояснювати причину, а не просто карати. Малюк повинен розуміти, чому та чи інша дія заборонена.

Проте покарання  повинно бути небажаним. Адже одній дитині важче буде відмовитися від солодкого, ніж від прогулянок на вулиці, а комусь -  будуть важливіші комп’ютерні ігри і мультики.

Не принижувати дитину. Фрази, сказані зопалу, можуть сильно поранити ніжну дитячу душу.

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.

Ліцензія на освітню діяльність
Розпорядження ліцензії 235_18.pdf
Adobe Acrobat Document 1.3 MB
Про затвердження Статутів НЗ
Статути НЗ.pdf
Adobe Acrobat Document 620.4 KB
Статут ЗДО №1 "Дзвіночок"
Статут ДНЗ №1.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

СТАТИСТИКА:

5 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ НАШОМУ САЙТУ ВИПОВНИЛОСЯ 6 РОКІВ

АДРЕСИ КОРИСНИХ WEB-САЙТІВ:

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ МІСЬКОЇ РАДИ ШОСТКИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ШОСТКИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ШОСТКИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ