АРХІВ НОВИН ч.1

ВАРТО ЗАДУМАТИСЬ!

Як так можна чинити з дітьми?

23.11.2013р.

  ВІДВЕРТА РОЗМОВА: МИСТЕЦТВО ПОДАРУНКІВ!

Відомо, що дарувати  і вибирати подарунки - то ціле мистецтво, якому, як і всьому іншому мистецтву, можна і потрібно вчитися! З цього приводу, в групі «Веселка»         13 листопада 2013 року вихователем Гутянка Тетяною Михайлівною проведено цікаву зустріч з батьками вихованців під назвою "Відверта розмова: Мистецтво подарунків!"

Батьки разом з вихователем висловлювали свої думки на запитання: Що таке подарунок?, Кому найчастіше доводиться дарувати подарунки? , Які подарунки даруються власним дітям?

Переглянули відео інтерв’ю вихованців групи «Веселка» - про які подарунки мріють діти, обговорили жартівливу пам’ятку «Що не можна дарувати малюку» , визначились з «корисними і приємними подарунками», переглянули та обговорили  відеоролик «Мистецтво дарувати подарунки», взяли участь у тестуванні «Ви і подарунок!» та на згадку про зустріч отримали жартівливі подарунки зі щирими побажаннями, наприклад , символічний іграшковий ліхтарик – бажаємо бути в центрі уваги на будь якому святі; дитяча мініатюрна іграшка літака – бажаємо літати на власному літаку за кордон до крамниць!

14 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛОГОПЕДА 

14 листопада відзначаєтьсяпрофесійне свято логопедів - «Міжнародний День логопеда». Помилково вважати, що вчитель-логопед працює над виправленням тільки неправильної вимови звуків. Корекція звуковимови - це тільки верхівка айсберга. Логопед працює з усіма порушеннями мовлення: загальним недорозвиненням мовлення; її відсутністю, порушеннями голосу, темпу і тембру мови, мовними відхиленнями внаслідок патології центральної нервової системи. На жаль, багато хто про це недостатньо обізнані і недооцінюють важливість своєчасної логопедичної допомоги. Рання діагностика мовленнєвих відхилень є запорукою успішних логопедичних занять.

За даними статистики, на жаль, число мовних розладів зростає з року в рік, у зв’язку з цим актуальність проблем корекції мовних порушень у дітей вже приймає глобальний характер.

Процес коригування мовлення у дитини - тривалий шлях, який вимагає величезного терпіння його батьків і близьких, дисципліни з боку самої дитини. Однак тільки цей важкий шлях може призвести до позитивних результатів і успішного навчання в школі. Пам’ятайте - за результатом завжди стоять конкретні люди - вчителі-логопеди.

У «Міжнародний День логопеда» ми приєднуємося до численних привітань на адресу вчителів-логопедів і нашого вчителя-логопеда  Гетьманенко Ірини Вікторівни  та бажаємо  міцного здоров’я, успіхів у їх нелегкій праці, родинного тепла і простого людського щастя! Зі святом вас, шановні логопеди!

За матеріалами: http://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=40

КОЛЕКТИВНИЙ ПЕРЕГЛЯД

ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ В «ДЗВІНОЧКУ»

Вихователь Чаус Олена Миколаївна

Вихователь Гутянка Тетяна Михайлівна


Відповідно до Річного плану роботи в «Дзвіночку» для педагогів закладу і міста пройшли цікаві форми роботи з малятами та батьками. 8 листопада 2013 року вихователем Чаус Оленою Миколаївною для молодих вихователів міста  на високому професійному рівні був проведений Майстер-клас, в рамках якого молоді педагоги переглянули інтегроване заняття  для дітей старшого дошкільного віку з використанням інтерактивних методів на тему: «Жителі інших планет про овочі, фрукти – не знали, а ми їм про них – розказали!».  

Вихователем Гутянка Тетяною Михайлівною 13 листопада 2013 року для педагогів закладу  майстерно проведено цікаву форму роботи з батьками: «Відверта розмова: Мистецтво подарунків»!

Педагогічний колектив «Дзвіночка» щиро вітає Чаус Олену та Гутянка Тетяну з блискучою демонстрацією власної педагогічної майстерності та бажає творчого натхнення в подальшій професійній діяльності!

РОБОТА НАД ПРОЕКТАМИ – ЗАКІНЧИЛАСЬ!

Як уже повідомлялося раніше, в «Дзвіночку» рамках підготовки до засідання педагогічної ради з проблеми «Трудове виховання – важливий засіб ранньої соціалізації дітей дошкільного віку за освітньою лінією Базового компоненту дошкільної освіти  «Дитина у світі культури»  та з метою реалізації освітньої лінії Базового компонента дошкільної освіти «Дитина у світі культури», що націлює на досягнення предметно-практичної компетенції як результату освітньої роботи перед вступом дитини до школи і передбачає сформованість у 6-7- річного дошкільника елементарної обізнаності з працею дорослих, інтересу і поваги до різних професій  з  4  по 8 листопада 2013 року   проходив перегляд  Проектної діяльності  по ознайомленню дітей з професіями. 

Група «Дзвіночки»

Тема проекту:«Професія пралі в дитячому садочку»

Група «Веселка»

Тема проекту:«Цеглинка до цеглинки, будують будівельники будинки»

                  Група «Чомусики»

Тема проекту:«Продавцем я мрію стати, щоб товари продавати!»

Група «Пізнайки»

Тема проекту:«Швея шиє одяг нам чудовий: повсякденний і святковий!»

Група «Грайлики»

Тема проекту:«Золоті в перукаря руки – робить зачіски й перуки!»

Група «Добрики»

Тема проекту:«Це він, це він, наш знайомий листоноша!»

         СПОРТИВНА РОЗВАГА

 «ШКОЛА ЮНИХ ПОЖЕЖНИКІВ»

 

В рамках проекту по ознайомленню дітей з професіями 

8 листопада 2013 року в групі «Всезнайки»  (6 рік життя) на творчому етапі проекту «На виклик пожежна машина летить, сміливий пожежник в кабіні сидить»  вихователем з фізичної культури Казановською Ганною Ігорівною та вихователем групи Скорозвон Яною Олександрівною була проведена спортивна розвага «ШКОЛА ЮНИХ ПОЖЕЖНИКІВ»,де діти мали змогу закріпити набуті знання з пожежної безпеки на практиці. Малюки з великим задоволенням «рятували звірят з вогню», «змотували пожежні рукава», «гасили вогонь вогнегасниками» тощо. По закінченню розваги всі малюки отримали посвідчення «Юного пожежника». 

СТАРТУЮТЬ «ЗОЛОТІ РИБКИ»

З 6 листопада 2013 року розпочав роботу гурток з плавання «Золоті рибки» на базі «Шосткинського міського фізкультурно-оздоровчого центру» під керівництвом  вихователя з фізичної культури «Дзвіночка» Казановської Ганни Ігорівни. Головне завдання якого – підготувати дітей до плавання та навчити малюків плавати. Гурток відвідали 20 дошкільників старшого дошкільного віку (6 рік життя) групи «Краплинки» (вихователь Архипова Н.Є). Діти ознайомилися з приміщенням басейну,   розпочалась адаптація  до води  і її властивостей, малюки отримали перші  «уроки» з плавання.  Заняття в басейні викликало неперевершене емоційне задоволення та радість у дітей!

ПЕДАГОГІЧНІ ПРОЕКТИ   В РОБОТІ З ДОШКІЛЬНИКАМИ

В рамках підготовки до засідання педагогічної ради з проблеми «Трудове виховання – важливий засіб ранньої соціалізації дітей дошкільного віку за освітньою лінією Базового компоненту дошкільної освіти  «Дитина у світі культури»  та з метою реалізації освітньої лінії Базового компонента дошкільної освіти «Дитина у світі культури», що націлює на досягнення предметно-практичної компетенції як результату освітньої роботи перед вступом дитини до школи і передбачає сформованість у 6-7_ річного дошкільника елементарної обізнаності з працею дорослих, інтересу і поваги до різних професій  з  4 листопада 2013 року  в «Дзвіночку»  розпочався перегляд  Проектної діяльності  по ознайомленню дітей з професіями. 

ОСІННІ СВЯТА ТРИВАЮТЬ

 

В групах старшого дошкільного віку відбулися осінні свята під назвою  «Капітошка – мандрівник». Веселий Капітошка (роль якого виконав в групі «Краплинки» - Славко Іванов, в групі «Всезнайки» – Ваня Кривущенко) завітав до самої чарівниці – Осені і разом з нею побував на городі, зібрав щедрий врожай та пригостив овочами дітей, у лісі подружився з «Мухоморчиками» та запросив їх у танок, допоміг малятам з допомогою «болотоходів» перейти болото, а потім перетворив всіх на маленькі «краплинки». По закінченню свята Осінь (цю роль неперевершено зіграли Даша Саєнкова (група «Краплинки»), Соломія Федченко (група «Всезнайки») разом з Капітошкою пригостили дітлахів духмяними яблуками.

 

ВИСТАВКА «ДІЛО – МАЙСТРА ВЕЛИЧАЄ»

В рамках підготовки до засідання педагогічної ради з проблеми «Трудове виховання – важливий засіб ранньої соціалізації дітей дошкільного віку за освітньою лінією Базового компоненту дошкільної освіти  «Дитина у світі культури» з  28 жовтня  по 31 жовтня  2013 року   в «Дзвіночку»  була організована виставка поробок з покидькового та природного матеріалу  дітей старшого дошкільного віку  «Діло – майстра величає!», що були виготовлені на заняттях з ручної праці.Всі роботи, що представлялись на виставку малятами груп: "Краплинки", "Всезнайки", "Грайлики", "Перлинки", "Добрики" - оригінальні, цікаві, заслуговують похвали!

ЗАПРОШУЄМО НА СВЯТО «ЗОЛОТОЇ ОСЕНІ»!

З 29 жовтня  2013 року   в «Дзвіночку» розпочалися свята – розваги присвячені прекрасній порі року – ЗОЛОТІЙ ОСЕНІ!

Шановні батьки! Щиро запрошуємо Вас відвідати свята в нашому «Дзвіночку»!

 

Дата та час проведення

Група

Тема

29.10.; 09.15.

«Веселка»

Осінні перетворення горобинки

29.10.; 10.00.

«Зайченята»

Свято дощу та парасольки

29.10.; 11.00.

«Грайлики»

Капітошка-мандрівник

30.10.; 09.15.

«Краплинки»

Капітошка-мандрівник

30.10.; 11.00.

«Всезнайки»

Капітошка-мандрівник

31.10.; 09.15.

«Чомусики»

Осінні перетворення горобинки

31.10.; 10.00.

«Сонечко»

Осінній листочок на гостинах у малят

01.11.; 09.15.

«Пізнайки»

Осіннє свято за мотивами казки «Ріпка»

 

ФЕСТИВАЛЬ «ГАРМОНІЯ РУХУ» В «ДЗВІНОЧКУ»

З 14 по 19 жовтня  2013 року   в «Дзвіночку» відповідно до "Положення про Обласний фестиваль "Гармонія руху" в дошкільних навчальних закладах" проходив  фестиваль «Гармонія руху» з метою збереження та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку, активізації роботи у фізкультурно-оздоровчому напрямками.  В ході Фестивалю «Гармонія руху» освітня робота з дошкільниками була спланована за тематичними днями:

·        Тільки той, хто спортивний і рухливий, завжди буде здоровий і щасливий!

·        Музику та рухи ми поєднали і весело в ігри чудові пограли!

·        Браво акторам, що «рухають думки», бравісімо нам, що актори такі!

·        Нас зібралося багато нумо разом танцювати – полонез, мазурку, вальс, краков’як і падеграс!

·        Який би  рух малята не робили, у ньому є гармонія душі!

В рамках Фестивалю педагогічний колектив при плануванні індивідуальних, групових, масових форм  фізкультурно-оздоровчого, валеологічного, художньо-естетичного спрямування ставив  за мету:  читати далі…

НАСТІЛЬНА КНИГА З ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ

МЦФЕР: Освіта презентує ДОВІДНИК «Організація харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» — видання, якому надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» та створено за сприяння ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти».

Видання можна назвати «настільною книгою» для працівників дошкільних навчальних закладів, які організовують харчування дітей, а також працівників контролюючих органів, які перевіряють стан харчування дітей у таких закладах, батьків, студентів відповідних вишів.

Зокрема, у довіднику подано загальні вимоги до організації харчування дітей, норми харчування дітей, хімічний склад та енергетична цінність продуктів, а також рекомендації щодо:

складання меню та картотеки страв;

оброблення та зберігання продуктів;

харчування дітей окремих категорій.

Велику практичну цінність мають матеріали, розміщені в додатках довідника, — картотека страв з детальним описом технології приготування кожної страви; посадові та робочі інструкції працівників, які опікуються організацією харчування дітей; примірні двотижневі меню; приклади оформлення інших документів з питань організації харчування та приклади визначення фактичного виходу готових страв, обчислення енергетичної цінності й хімічного складу продуктів харчування.

Незамінним помічником стане і річний комплекс примірних двотижневих меню для дошкільних навчальних закладів загального типу за триразового харчування з картотекою страв до цих меню та таблицями виконання норм харчування за продуктами харчування.

За матеріалами сайту:http://pedrada.com.ua/news/gruppy/mtsferosvita/dovidnikom_organizovuvati_kharchuvannja/

ПРО ЩО І ЯК МІРКУЮТЬ  НАШІ ДІТИ?!!!

Подивіться! Послухайте! Задумайтесь! Любовные советы от Ульяны…

УВАГА!  ЦЕ ЦІКАВО!

          Відкритий лист  - коментарій нових  Державних санітарних норми та правила «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей», доктора Є.Л. Комаровського «О нормах, несовместимых с жизнью, или об угрозе существования детских садов в Украине», читати далі…

    ФЕСТИВАЛЬ «ГАРМОНІЯ РУХУ» 

    14 жовтня 2013 року  в «Дзвіночку» тематичним днем «Нас зібралося багато, нумо разом танцювати!» розпочався фестиваль «Гармонія руху». Малята груп «Чомусики» (4-й р.ж.)та «Веселка» (4-й р.ж.) взяли участь у музичній розвазі «Весело танцюємо – радість всім даруємо!», в групі «Зайченята» (5-й р.ж.) проведено домінантне музичне заняття з пріоритетом музично-ритмічних рухів «Ритми дощу», а діти груп «Краплинки» (6-й р.ж.) та «Всезнайки» (6-й р.ж.) із задоволенням виступали на «Святі танцю». Фестиваль триває. Малят «Дзвіночка» упродовж тижня чекає багато цікавих і різноманітних заходів.

 

                      ПРИСУДЖЕНО

           ДЕРЖАВНІ ПРЕМІЇ УКРАЇНИ  

           В ГАЛУЗІ ОСВІТИ 2013 РОКУ

 

БОГУШ Алла Михайлівна

ГАВРИШ Наталія Василівна


Указом Президента України від 4 жовтня 2013 року № 543/2013 Державні премії України в галузі освіти присуджено Першому заступникові Міністра освіти і науки України Євгену Сулімі (у номінації «наукові досягнення в галузі освіти» за цикл наукових праць «Філософія освіти: пошук пріоритетів») та першому заступникові директора державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Святославу Серебрянському (у номінації «професійно-технічна освіта» за цикл робіт «Створення інноваційно-зорієнтованої моделі та умов для підготовки фахівців будівельної галузі з урахуванням можливостей сучасних матеріалів і технологій»).

Також Державні премії присуджено:

– у номінації «дошкільна і позашкільна освіта» за наукову роботу «Дошкільна освіта: наука, теорія, практика»:

БОГУШ Аллі Михайлівні – докторові педагогічних наук, професорові, дійсному члену Національної академії педагогічних наук України, завідувачеві кафедри Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського

ГАВРИШ Наталії Василівні – докторові педагогічних наук, професорові, завідувачеві кафедри Луганського національного університету імені Тараса Шевченка;

читати далі:

Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу №1«Дзвіночок»  приєднується  до привітань  лауреатів Державної премії та щиро  бажає нових звершень і професійних перемог!

В ПЕРШУ НЕДІЛЮ ЖОВТНЯ – ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ!

Восени ми відзначаємо День працівників освіти – свято, яке звільняє від буденності й допомагає осягнути найголовніше у житті. Кожен з нас згадує свого Вчителя – того, котрий долучив до книги, запалив іскорку знань, був старшим другом і порадником, кому ми зобов’язані своїми життєвими і професійними перемогами.Ми схиляємо голови перед мудрістю і жертовністю освітянина – учителя, вихователя, викладача, майстра, зусиллями якого твориться майбутнє нашого краю, всієї нашої Держави.

Прийміть щиру вдячність за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, добро і щедрість душі. Впевнені, що ви й надалі докладатимете зусиль задля утвердження заможної, духовно багатої України.

Щиросердно бажаємо вам, шановні освітяни, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, великих творчих успіхів і невичерпної наснаги.

Шановні Колеги!

До поки сонце світить з висоти,

Щебечуть птахи, зацвітають квіти,

Ми Вам життям бажаєм твердо йти

І дням грядущим від душі радіти!

Хай щастя завжди супроводить Вас,

Людська повага й шана не минають,

А Вашу мрію й працю повсякчас,

Лиш щирим визнанням вінчають!

ШКОЛА ПЕРЕДОВОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ

Узагальнений досвід завідувача Неселевської Ольги Володимирівни та вихователя-методиста Шалди Наталії Володимирівни з проблеми «Інтеграція суспільного та родинного виховання в сучасних умовах»  в травні 2013 року занесений до обласної картотеки передового педагогічного досвіду. Саме тому, 2 жовтня 2013 року на базі дошкільного навчального закладу №1«Дзвіночок»  під керівництвом вихователя-методиста Шалди Наталії Володимирівни  розпочала роботу  Школа передового досвіду з проблеми: «Роли вихователя-методиста в інтеграції суспільного та родинного виховання» для вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів міста Шостки.

На першому засіданні Школи слухачі опрацювали тему «Основні напрямки діяльності дошкільного навчального закладу щодо гуманізації взаємодії педагогів з батьками» та з великою зацікавленістю  познайомились з досвідом роботи педагогічного колективу нашого «Дзвіночка» з цього напрямку діяльності.

СЬОГОДНІ- ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ

  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 629 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року» та резолюції І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти 27 вересня 2012 року Міністерством заплановано проведення Всеукраїнського Дня дошкілля (лист МОН від 25.04.2012 р. № 1/9–317).  Cвято Всеукраїнського дня дошкілля відзначають 27 вересня всі педагогічні працівники та ті, хто за своєю кваліфікацією тісно пов'язаний з дошкільною освітою та дошкільною педагогікою. Ідея цього свята – допомогти суспільству звернути більше уваги на дитячий садок і на дошкільне дитинство в цілому. День дошкілля – це ще одна нагода сказати добрі, гарні слова на адресу тих, хто віддає свою любов і серце малюкам, розвиває в них найкращі риси, виховує й навчає життєвої мудрості. Це –  молоде свято, проте  єднає дітей і дорослих, педагогів і батьків, усіх людей, причетних до дошкільного дитинства. Бути вихователем – високе покликання і глибока повага.

Вже осінь стукає у віконце,

Кружляє листячко в танку.

І шле цілунок ніжне сонце

Для всіх, хто робить в дитсадку.

Осіннє свято...

Відлітають

В блакитнім небі журнавлі,

А педагогів вже вітають

Дитячі усмішки ясні.

Якого ще дарунку треба,

Для вихователів в цей день?

Щоб завжди було мирне небо,

Дитячий щебіт повсякдень.

І чорнобривці вас вітають,

Вже й хризантеми розцвіли:

Хай завжди вам вони встеляють

Дорогу світлу в навчанні.

Навчіть дітей цей світ любити,

Добро робить, пісень співать,

Не просто жити, а - творити,

І рідних завжди шанувать.

Бажаю вам, здоров'я, щастя.

 В житті не знати горя й бід.

Та щоб зозуля вам кувала

Ще понад двісті довгих літ.

В роботі успіхів, терпінння,

Натхнення, усмішок, тепла.

І щоб робота педагога

Завжди вам радістю була.

Зі святом Вас, шановні колеги! Бажаємо Вам міцного здоров’я,особистого щастя,  професійних успіхів!

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, БАТЬКИ ТА ВІДВІДУВАЧІ САЙТУ!

До Вашої уваги повідомляємо: оновилась інформація на сайті  в рубриках:

 «Педагогічний колектив «Дзвіночка»

та «Наші групи»!

УВАГА! НОВИЙ ДОКУМЕНТ!

30.07.2013 наказом Міністерства освіти і науки України 30.07.2013 № 1047 затверджено Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України. Наказ набрав  чинності з дня його офіційного опублікування.

 У  розділі І у пунктах 6-7 визначено, що

6. Нагородження відомчими відзнаками проводиться:

за особисті трудові досягнення у професійній, службовій діяльності, бездоганну працю та особисті заслуги під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з формуванням та забезпеченням реалізації державної політики у сфері освіти і науки, вагомий особистий внесок у розвиток освітньої галузі за підсумками навчального року та високі результати атестації педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників;

з нагоди професійних свят;

з нагоди ювілеїв підприємств, установ, організацій.

7. Наступне нагородження відомчими відзнаками осіб, які були відзначені державною нагородою, відзнаками Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Прем’єр-міністра України, Міністерства освіти і науки України та місцевих органів виконавчої влади, можливе не раніше ніж через три роки після останнього нагородження, за винятком працівників, які досягли граничного віку перебування на державній службі і виходять на пенсію або результати роботи яких мають важливе міжнародне та загальнодержавне значення.

 У пунктах 2-3 розділу ІІ визначено, які хто може представляти кандидатури до заохочення відомчими відзнаками:

2. Подання вносяться на ім’я Міністра освіти і науки України заступниками Міністра освіти і науки України, Міністром освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, керівниками структурних підрозділів апарату МОН України, навчальних закладів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери його управління, структурних підрозділів з питань освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій за основним місцем роботи.

3. Висунення кандидатур Міністра освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, керівників структурних підрозділів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань освіти і науки, які представляються до заохочення відомчими відзнаками, здійснюється відповідно за ініціативи Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або Колегії Міністерства освіти і науки України.

19.09.2013 р.

МІСЬКА ПСИХОЛОГО-МЕДИКО-ПЕДАГОГІЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Відповідно до Наказу Управління освіти Шосткинської міської ради №254 від 16.09.2013 року «Про затвердження складу та графіку роботи міської психолого-медико-педагогічної консультації управління освіти Шосткинської міської ради у 2013 – 2014 навчальному році» затверджений склад  та графік проведення засідань міської психолого-медико-педагогічної консультації управління освіти Шосткинської міської ради. Засідання МПМПК проводяться з питань психолого-педагогічного вивчення, вибору форм і методів навчання, реабілітаційних заходів, соціальної адаптації та інтеграції дітей з особливими освітніми потребами.

         Консультації надаються батькам або особам, що їх замінюють, які виховують дітей з особливими потребами, в тому числі з інвалідністю; педагогічним працівникам навчальних закладів; працівникам соціальних служб; медичним працівникам.

                    19.09.2013 року

«КРАПЛИНКИ» НА ФЛЕШМОБІ   

12 вересня 2013 року  більш ніж 1000 школярів Шостки взяли участь у танцювальному флешмобі, присвяченому закінченню VІІ Всеукраїнського зльоту учнівських бригад. Група "Краплинки" не залишилась осторонь цієї події. Малята з радістю відвідали цікаве свято в нашому місті.

ЕЛЕКТРОННА

РЕЄСТРАЦІЯ В ДОШКІЛЬНІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

Про систему

Багато батьків не раз стикалися з проблемою отримання місця для своїх дітей в дитячому садку. Тепер для них створено можливість поставити свою дитину в чергу, не виходячи з дому. Для цього необхідно заповнити форму у розділі «Мої заявки» на даному сайті. Далі можна відслідковувати статус поданої заявки і стежити за просуванням черги. Крім того, є можливість переглянути інформацію про нормативну наповнюваність, про черги в дошкільні установи, дізнатися всю необхідну інформацію про всі дитячі садки обраного регіону.

Шановні батьки, на сайті електронної реєстрації надана можливість подачі заяви для постановки на облік у відділі освіти адміністрації району (за місцем проживання) дитини, що потребує місце в дошкільному навчальному закладі. Для успішної реєстрації Вашої дитини в електронній черзі при заповненні форми заяви, Вам необхідно вказати достовірну інформацію. Подавати заявку можна лише в один дошкільний навчальний заклад. При необхідності, обраний ДНЗ можна змінити, звернувшись до відповідальної особи. Подача в електронному вигляді заяви забезпечує попередню реєстрацію дитини в електронній черзі з визначенням дати постановки на облік, яка є основою формування черговості.

Для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, необхідно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви звернутися до відповідальної особи у відділі освіти (в дошкільному навчальному закладі) з оригіналами документів (свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує наявність пільг) або прикріпити до заяви скан-копії вищевказаних документів. Якщо заповнена Вами форма заяви за змістом не буде відповідати оригіналам документів, Вашу заяву буде анульовано. Якщо інформація, зазначена в заяві, підтверджена оригіналами документів, то дитина отримує постійну реєстрацію в електронній черзі за первісною датою подання заяви в електронному вигляді.

Перед початком роботи ознайомтесь з інструкцією по електронній реєстрації для батьків.

12.08.2013р.

ДО ВАШОЇ УВАГИ

ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ

Шановні колеги, до Вашої уваги Лист МОН № 1/9-573 від 23.08.13 року «Про переліки навчальної літератури рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладів у 2013/2014 навчальному році»

З метою упорядкування виданої у 2013 році навчальної літератури і програм, що рекомендуються для використання в навчально-виховному процесі у загальноосвітніх навчальних закладах Міністерство освіти і науки надсилає:

Перелік навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2013/2014 навчальному році;

Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням українською мовою у 2013/2014 навчальному році;

Перелік навчальних програм, підручників і навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в основній і старшій школі у загальноосвітніх навчальних закладах у 2013/2014 навчальному році;

Перелік навчальних програм, підручників і навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин у 2013/2014 навчальному році;

Перелік навчальних програм, підручників і навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах для навчання дітей з особливими освітніми потребами (за нозологіями) у 2013/2014 навчальному році.

Зазначені переліки друкуються в "Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України", фахових науково-методичних журналах, а також розміщено на сайті: www.mon.gov.ua.

Заступник Міністра       Б.М. Жебровський

06.09.2013 р.

ВІТАЄМО

З ПОЧАТКОМ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!

Шановні колеги, батьки, вчителі, дорогі вихованці!

Колектив «Дзвіночка» щиро вітає Вас з початком Нового навчального року, з святом  1 вересня!

Свято 1 вересня, завжди залишається в пам'яті кожної людини. Де – хто -  асоціює його зі шкільними роками, комусь  - більше запам'ятались роки навчання у ВУЗі,  педагоги - пам’ятають цей день, як перший робочий день в своєму житті, коли хвилювалися не менше свої майбутніх вихованців чи учнів….  Втім  - 1 вересня -це всенародне свято,  свято мудрості,  свято доброти і людяності. Адже тільки завдяки знанням людина досягла сучасного розвитку.

Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього  для дошкільнят, школярів, студентів починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.  А для педагогів - це  ще один крок до професійного зростання,  до нових здобутків, до професійних перемог та досягнень!!!

Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожний освітній заклад, в наш «Дзвіночок»,  в   кожну родину!  Бажаємо  всім, хто причетний до виховання та освіти підростаючого покоління,міцного здоров’я, впевненості у власних силах, успіхів в освітньому процесі, творчих злетів, морального задоволення від професійної діяльності!!!

28.08.2013 року

   

МИ – ДІТИ ТВОЇ, УКРАЇНО!

     22 серпня 2013 року   в «Дзвіночку» відбулось  свято «МИ - ДІТИ ТВОЇ, УКРАЇНО!», присвячене ДНЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ. Для малюків «Дзвіночка» музичним керівником Демиденко Людмилою Іванівною була підготовлена цікава і різноманітна програма. Одягнені в національні та стилізовані українські костюми, діти з задоволенням читали вірші, співали пісень про Україну та її народні символи, водили хороводи, танцювали. Приємні спогади про свято, відчуття приналежності до великої родини рідної БАТЬКІВЩИНИ надовго залишаться у серцях маленьких українців "Дзвіночка".

ДОСВІД ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ

НА ШПАЛЬТАХ ГАЗЕТИ «ДИТЯЧИЙ САДОК» !

В числі 30-31 (702-703) за серпень 2013 року газети «Дитячий садок» надруковані матеріали з досвіду роботи педагогічного колективу ДНЗ №1 «Дзвіночок»  з реалізації завдань емоційно-ціннісного розвитку дітей за темою «Щоб серце дитини не стало байдужим», що розкривають зміст освітньої лінії «Дитина в соціумі». Змістове наповнення освітньої лінії «Дитина в соціумі» передбачає формування у дітей навичок соціально визнаної поведінки, вміння орієнтуватися у світі людських взаємин, готовності співпереживати та співчувати іншим. Щоб соціальна активність малят була продуктивною, адекватною, гуманістично спрямованою, юна особистість має орієнтуватися у власному потенціалі. Саме на це і направлені представлені матеріали педагогів закладу:

 Шалда Н. Реалізація завдань емоційно-ціннісного розвитку дітей. Проект «Щоб серце дитини не стало байдужим» С. – 3-11.

Тюлюнова Л. Навчально-пізнавальна діяльність. Ліки від вередливості. С.  – 12-14.

Тюлюнова Л. Навчально-пізнавальна діяльність. Як цікаво всім малятам у садочку жити! С. – 14-16.

Гетьманенко І. Навчально-пізнавальна діяльність. І нам від сонечка тепло! С. – 16-17.

Гутянка Т. Навчально-пізнавальна діяльність. Я шаную друзів – друзі шанують мене. С. - 17 -18.

Єнжиєвська В. Навчально-пізнавальна діяльність. Я радію, бо вмію сам! С. - 18-20.

Губенок О. Навчально-пізнавальна діяльність. Що мене засмутило, що розвеселило. С. – 20 – 21.

Усенко Н. Навчально-пізнавальна діяльність. Хто мені подобається. С.  - 21 -23.

Чаус О. Навчально-пізнавальна діяльність. Як зробити день веселим? С. – 23 – 25.

Маланухо Н. Навчально-пізнавальна діяльність. Живу не знаю радощів, бо мучать мене заздрощі. С. – 25- 28.

Зеленська Л. Сценарії сімейних свят. Наші діти, як у лузі квіти. С. – 19-32.

Єнжиєвська В. Сценарії сімейних свят. Наша щаслива дитина. С. – 32 -34.

Забутна О. Сценарії сімейних свят. Діти – наші квіти. С. 34 – 37.

Усенко Н. Сценарії сімейних свят.  Це про вас, нашу рідненькі. С. – 37-39.

Архипова Н. Сценарії сімейних свят. Любити дитину – це просто… С. – 39 -41.

Тюлюнова Л. Сценарії сімейних свят. Наша щаслива дитина. С.41 -43.

Медведєва Г. Сценарії сімейних свят. Вечір спілкування «Вчимося жити у злагоді». С. – 43-47.

Щиро вітаємо, шановні колеги, з новими публікаціями! Бажаємо міцного здоров’я, успіхів в справі виховання наших малюків, цікавих творчих ідей  і професійних злетів!

 

Примітка: про інші публікації педагогів «Дзвіночка» дізнавайтесь на окремій сторінці сайту «Наші публікації»

19.08.2013р.

СПАС ЯБЛУЧНИЙ ПРИЙШОВ!

19 серпня відзначають свято Преображення Господнє, або Спас. Цього дня у церквах святять яблука, груші, мед і обжинкові вінки, або колосся жита та пшениці.

Народні назви цього свята – Другий або Яблучний Спас.

 Крім яблук, цього дня на церковну паперть приносили й інші плоди врожаю: горох, картоплю, огірки, жито, ячмінь тощо. Усе це священик після обідні мав благословити та почитати над ним молитву, за що вдячні прихожани ділились з ним так званими початками – потроху від кожного сорту з принесених плодів. Повернувшись з церкви, родина, урочисто сідала за стіл і розговлялася: їли яблука з медом і запивали виноградним або яблуневим вином, - «щоб садовина родила». Пригощали одне одного пирогами, фруктами.

 Свячений мед та віск зберігають до наступної весни і використовують для підгодовування бджіл.

Існує повір’я, що свячені на Спаса яблука допомагають при сліпоті. Освячене зілля також використовують: волошки – проти падучої, запою, внутрішнього жару; відвар сон-трави – при безсонні.

За народними прикметами, на Спаса літо зустрічається з осінню, першим холодом. У деяких регіонах України від цього свята вже починалися приморозки, тому й говорили: «Прийшов Спас - держи рукавиці про запас!».

В «Дзвіночку» для малят проведене цікаве і веселе свято «Яблунько, яблунько,  пригости нас яблучком!»

Колектив «Дзвіночка» щиро вітає всіх зі святом  Спасу,  бажає міцного здоров’я та незламної віри!

СЬОГОДНІ ПРАВОСЛАВНЕ СВЯТО – СВЯТО МАКОВЕЯ АБО СВЯТО МЕДОВОГО СПАСУ !

14 серпня в Україні - медовий Спас або Маковея.

Маковея — українська народна назва християнського свята святих мучеників Маккавеїв, яких закатували язичники.

На свято Маковея пекли пироги й коржі з маком, готували традиційні букети — маковійки, які дівчата носили до церкви святити. Квіти й трави з них зберігали за іконами як ліки. Освячений мак використовувався для охорони житла, худоби, двору від нечистої сили.

Серед маковійських розваг — влаштування високих хрестів, прикрашених квітами та головками маку, до яких прикріплювали гарбузову маску із запаленою свічкою всередині. Усю ніч хлопці й дівчата співали та танцювали навколо них.

З цього часу починають готуватися до перельоту ранні птахи.

З цього дня можливі й перші холоди, і навіть ранкові заморозки.

Господарі на Маковея купали коней та домашню худобу в останній раз.

Колектив «Дзвіночка» щиро вітає всіх зі святом Медового Спасу і бажає міцного здоров’я, солодких, медових відчуттів в  особистому житті!

ГОТУЄМОСЬ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!

Незабаром розпочнеться новий навчальний рік!  Як зазначено в Листі МОН від 20.05.2013 № 1/9-349 «Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів»   2013/2014 навчальний рік розпочнеться 1 вересня 2013 року з проведення державного свята - Дня знань .

Структура 2013/2014 навчального року:

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» 2013/2014 навчальний рік розпочинається 1 вересня святом – День знань – і закінчується не пізніше 1 липня.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою: І семестр – з 2 вересня до 27 (28 для шкіл, які працюють за шестиденним робочим тижнем) грудня, ІІ семестр – з 13 січня до 30 (31) травня.

Закінчується навчальний рік проведенням навчальних екскурсій у 1-4 класах (2 – 5 червня), навчальних екскурсій та практики у 5-8 і 10 класах (2 червня – 13 червня) і державної підсумкової атестації випускників початкової (13 – 22 травня), основної (2 – 16 червня) і старшої (23-29 травня) школи.

Вручення документів про освіту рекомендуємо провести для випускників 9-х класів – 18-19 червня, 11-х класів – 31травня – 1 червня.

Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули: орієнтовно, осінні – з 28 жовтня до 3 листопада, зимові з 30 грудня до 12 січня, весняні з 24 до 30 березня.

З урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов за погодженням з відповідними місцевими органами управління освітою можуть змінюватись структура навчального року та графік учнівських канікул, зокрема, проведення для учнів 1-го класу додаткових тижневих канікул; навчальну практику та навчальні екскурсії за рішенням закладу можна провести в інші терміни, або впродовж навчального року.

 

До уваги працівників дошкільних навчальних закладів, батьків вихованців та громадськості упродовж літнього періоду Міністерством освіти і науки, молоді та спорту підготовлено низку цікавих документів:

 

Інструктивно-методичні рекомендації «Про організацію роботи в дошкільних навчальних закладах у 2013/2014 навчальному році»

 

Лист МОН № 1/9-499 від 17.07.13 року   Методичні рекомендації щодо створення уніфікованої системи електронної реєстрації дітей дошкільного віку   

 

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про дошкільну освіту" (щодо запровадження інклюзивної дошкільної освіти)

 

Про припинення чинності грифів Міністерства освіти і науки України для окремих видань з дошкільної освіти у 2013/2014 навчальному році

 

На розгляд МОН подано «Посібник із організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах»

 

08.08.2013 р.

КОЛЕКТИВ "ДЗВІНОЧКА" ГЛИБОКО СУМУЄ…

Колектив «Дзвіночка» глибоко сумує з приводу смерті колишньої завідувачки «Дзвіночка» Бібик Марії Іванівни.

Бібик Марія Іванівна пішла з життя на  87 році  16 червня 2013 року.

Життєвий шлях Марії Іванівни Бібик  - це зразок людської гідності, інтелигентності, добропорядності,відповідальності, високого рівня  професійності, людяності та толерантного відношення до людей, які її оточували.

Чесна і щира людина, розумний керівник, грамотний педагог, турботлива мати і вірна дружина – ось лише частина того, що залишилось в серцях тих людей, хто знав Марію Іванівну і працював поряд з нею.

Марія Іванівна Бібик очолювала колектив «Дзвіночка» з листопада 1969 року по серпень 1986 року. За високий професіоналізм в роботі 31 березня 1958 року була нагороджена Значком «Відмінник народної освіти».

Колектив «Дзвіночка» висловлює глибоку скорботу з приводу втрати Шановної Бібик Марії Іванівни та співчуває рідним і близьким.

Світла пам’ять про Бібик Марію Іванівну назавжди збережеться в наших серцях.

 

ЗНАЙОМТЕСЬ -НОВІ ПУБЛІКАЦІЇ!

 

Упродовж поточного навчального року на шпальтах Всеукраїнських фахових видань знову з’явились нові публікації  педагогів  «Дзвіночка» ! Вітаємо і бажаємо нових ідей та нових публікацій!

ЛІТО ДІТЯМ – НА ДОБРО НА ВТІХУ!

3 червня 2013 року  з нагоди Дня захисту дітей в «Дзвіночку» відбулось традиційне свято «Літо – дітям на добро на втіху!». Для малюків «Дзвіночка» музичним керівником Демиденко Людмилою Іванівною була підготовлена цікава і різноманітна програма: діти читали вірші, співали життєрадісних  пісень про літо та безтурботне дитинство, танцювали, малювали враження від свята на асфальті, а вихователь з фізичної культури Казановська Ганна Ігорівна запропонувала малюкам  веселі спортивні естафети.

На закінчення –  організатори свята побажали хлопчикам та дівчаткам міцного здоров’я, успіхів та гарного відпочинку влітку!

ЗАВТРА - ЛІТО!!!!

   Шановні колеги, гості та відвідувачі сайту, батьки, діти! «Дзвіночок» щиро вітає Вас  з початком веселкового, барвистого, щедрого на відпочинок  та незабутні враження  - ЛІТА!!!

Малюкам -  бажаємо  накупатися до схочу в річках, морях, озерах! Наласуватися смачними полуницями, черешнями, малиною та іншими смачними  ягодами, фруктами, овочами! Засмагнути до шоколадного кольору  під ласкавим сонечком!  Накататися на велосипедах, самокатах, роликах! Значно підрости і  з незабутніми враженнями про Літо-2013 повернутися до «Дзвіночка»!

Дорослим – бажаємо гарної відпустки з приємними враженнями, комфортною погодою, незабутніми зустрічами та цікавими подіями!

 

Знаєш, скільки справ у літа?
Їх усіх не полічити! 
Треба нам підсмажить спини, 
Ніс убрати в ластовиння, 
Накупати нас у річці 
Наперед на три сторіччя, 
Та іще подарувати 
Лісу й лугу буйні шати. 
Словом, справ — не полічити! 
Та найбільше треба літу, 
Щоб зуміли я і ти 
Набагато підрости!
                     (А. Костецький)

 

ВИПУСКНІ СВЯТА В «ДЗВІНОЧКУ»

27, 28, 29 травня 2013 року  в групах «Сонечко»,  «Грайлики» і «Веселка»   відбулися  святкові ранки, присвячені  випуску дітей до школи. В святково прикрашеній залі зібралось багато гостей: батьки, дідусі та бабусі, інші родичі, друзі, запрошені, працівники закладу, щоб урочисто провести найстаршеньких малят «Дзвіночка»  до школи! Випускники  порадували гостей  мелодійними,  щирими піснями, веселими та романтичними танцями, грою на музичних інструментах, акробатичними етюдами, продемонстрували свою кмітливість миттєво складати літери в слова, розв’язувати задачі та спритно грати в ігри-змагання.

Діти – випускники мали можливість попрощатись з  «Дзвіночком», щиро подякувати працівникам закладу,  передати естафету своїм найменшим друзям та отримати на згадку про перебування в «Дзвіночку» віршовані адресні характеристики- побажання,  фотоальбоми,пам’ятні подарунки,  символічні «золоті», солодкі медалі  та Дипломи випускника дитячого садка.

Педагоги закладу щиро сподіваються, що роки, проведені в «Дзвіночку», не минули для вас, наші любі випускники, марно, і ви ще не раз тепло згадаєте наш садочок в своєму житті.

Наш славний «Дзвіночок» піснями лунає,

Малят свої любих  він проводжає.

І щиро радіє «Дзвіночок» за вас,

Ви – йдете у перший клас!!!

ДО ПОБАЧЕННЯ

«ДЗВІНОЧОК»!

 

22 - 23 травня 2013 року  в групах «Перлинки» і «Добрики» відбулися випускні свята «Прощай Букварику! Прощавай 1-й клас!». Малята попрощалися не лише з Буквариком, а і з «Дзвіночком».

Попереду малят чекають веселі літні канікули. А з 1-го вересня малят з групи «Перлинки» чекає спеціалізована школа І – ІІ ступенів “Ліцей”, а малят з групи «Добрики» - спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 імені І.Кожедуба.

Любі малята, нехай пам'ять про перебування у «Дзвіночку», викликає у вас  світлі і радісні спогади, а «Дзвіночок» щиро бажає вам, щасливої долі, успіхів у навчанні і щоб у неминучому  дорослому житті обов’язково здійснилися ваші дитячі мрії!!!

 

СІМЕЙНЕ СВЯТО

В ГРУПІ ДІТЕЙ

РАННЬОГО ВІКУ

 

21 травня 2013 року  в групі дітей раннього віку «Дзвіночки» відбулось традиційне сімейне свято «Посвята в «Дзвіночки»: Ми – з вами! Ви –  з нами! І всі ми  - разом! (підготувала музичний керівник Демиденко Людмила Іванівна) Малята разом зі своїми мамами та бабусями танцювали, водили хороводи, співали, демонстрували все, чому навчилися в групі «Дзвіночки» за весь  рік та познайомились зі своєю новою вихователькою Гутянка Тетяною Михайлівною, яка буде чекати маленьких «Дзвіночків» з 1 вересня  в групі «Веселка».

Ведуча свята, вихователька групи «Дзвіночки» Зеленська Людмила Анатоліївна, професійно та невимушено  допомагала  матусям малюків  представляти власних дітей. Батьки старанно підготувались до представлення: звучали словесні портрети, візитки, вірші та пісні про своїх наймиліших і найрідніших малюків. Центральну стіну музичної зали прикрашали «Портрети своєї дитини»,  виготовлені батьками у вигляді шаржів, колажів, малюнків, фоторепортажів, листівок, плакатів.

По закінченню сімейного свята, завідувач  «Дзвіночка» Неселевська Ольга Володимирівна пригостила дітей та батьків іменинним смачним пирогом!!!!

 

 

ЗМАГАННЯ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ

«ВЕСЕЛІ СТАРТИ»

16 травня 2013 року команда дошкільного навчального закладу №1 «Дзвіночок» під керівництвом вихователя з фізичної культури Казановської Ганни Ігорівни взяла участь у міських змагання з легкої атлетики «Веселі старти».

Честь «Дзвіночка» захищали 5 хлопчиків: Таранов Олександр, Петренко Ростик, Вовкотеча Данил, Яворський Артем, Костюченко Артем та 5 дівчаток: Казановська Софія, Головачова Настя, Шелохман Дар’я, Таранова Дар’я, Зимовець Сабіна. Діти змагалися у метанні м’ячиків на дальність та з бігу на 30 метрів. За активну участь всі учасники дошкільного навчального закладу були нагородженні медалями  та солодкими подарунками від адміністрації «Дзвіночка»

   СОЛДАТСЬКА КАША

9 ТРАВНЯ 2013 року  в місті відбулися святкові заходи до Дня Перемоги. Завідувач «Дзвіночка» Ольга Неселевська та педагоги закладу Наталія Архипова, Людмила Демиденко, Ганна Казановська та Ірина Гетьманенко  частували ветеранів та дітей війни солдатською  кашою.

 

ВШАНУВАННЯ ПАМ′ЯТІ ЗАГИБЛИХ

 У ВЕЛИКІЙ ВІТЧИЗНЯНІЙ ВІЙНІ

 

7 ТРАВНЯ 2013 року -   діти старшого дошкільного віку груп «Веселка»та «Грайлики» (вихователі: Гутянка Тетяна Михайлівна, Маланухо Наталія Володимирівна) вшанували пам'ять захисників Вітчизни покладанням квітів до Вічного вогню.

 

ЕКСКУРСІЯ НА ВИСТАВКУ

«ПИСАНКОВИЙ РОЗМАЙ»

 

30 квітня 2013 року -   діти старшого дошкільного віку груп  «Веселка»   та « Грайлики»  (вихователі: Гутянка Тетяна Михайлівна, Чаус Олена Миколаївна)  з великою цікавістю відвідали  міську виставку-конкурс «Писанковий розмай », що проходить цими днями  в Шосткинському краєзнавчому музеї.

В ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ – ВИСТАВКА

 

Діти разом зі своїми батьками в квітні місяці  2013 року представили на  виставку дитячої творчості свої оригінальні та цікаві роботи.

 

ВЕСЕЛЕ СВЯТО В ГРУПІ «КРАПЛИНКИ»

24 квітня 2013 року -  в групі дітей молодшого дошкільного віку (5 рік життя) «Краплинки»   відбулося весняне свято «В гості до Сонечка», яке підготувала музичний керівник  Демиденко Людмила Іванівна. Ведуча свята, вихователь Архипова Наталія Євгеніївна, запросила маленьких «Курчат»  здійснити веселу мандрівку в гості до весняного "Сонечка". По дорозі – «Курчата» зустрілись з кумедними «Жабками», пустотливими «Кониками- стрибунцями», жвавими «Метеликами» і мрійливими «Хмаринками», а весняне "Сонечко" подарувало всім малятам маленькі апетитні сонечка-мандаринки.

ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ У "ДЗВІНОЧКУ"

20.04.2013 року    - у дошкільному закладі відбувся День довкілля!

 

УКРАЇНСЬКИЙ  ДЕНЬ НАКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

 

20 квітня 2013 року, субота  -  в «Дзвіночоку»   відбудеться  День довкілля.

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98.

Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.

Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.

Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) - Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

В 2013 році Український День навколишнього середовища припадає на 20 квітня

 

 

ВИХОВАТЕЛЬ «ДЗВІНОЧКА» - НА ОБЛАСНОМУ НАУКОВО-ТЕОРЕТИЧНОМУ СЕМІНАРІ

 

18.04.2013 року вихователь з фізичної культури «Дзвіночока»   Казановська Ганна Ігорівна взяла участь в обласному науково-теоретичному семінарі з проблеми «Здров’язбереження в організації життєдіяльності дітей дошкільного віку», що проходив  в місті Суми.

Проблему здров’язбереження в організації життєдіяльності дітей дошкільного віку» цікаво  розкрили  Андрущенко Т.К. - завідувач кафедри освітнього менеджменту і педагогічних інновацій, кандидат педагогічних наук Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, що зупинилась на проблемі «Теоретичні аспекти підготовки вихователя до формування у дошкільників здров’язбережувальної компетентності»; Корж Ю. М. -  викладач кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації інституту фізкультури Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренко, який презентував авторську методику  оздоровчо-корекційної гімнастики «Богатир» для дітей  молодшого та старшого дошкільного віку  з порушенням функцій опорно-рухового апарату,  що була проілюстрована  нестандартним  фізкультурно-лікувальним обладнанням, за допомогою якого автор  використовує названу методику.

Всі учасники семінару взяли активну  участь в інтерактивних практичних формах роботи. Кожен склав своє особисте «Коло життя», створив  «Модель здоров’я», у групових формах роботи спробували  самостійно скласти  та презентувати слухачам семінару казки з різних сфер здоров’я:  «Психічне здоров’я»,  «Соціальне здоров’я», « Фізичне здоров’я», де за допомогою казкового сюжету розкрили суть, значення та взаємозв’язок зазначених сфер здоров’я.

Для учасників семінару  Тернопільським видавництвом «Мандрівець» було організовано презентацію та виставку-продаж навчально-методичних посібників з проблеми, що обговорювалась на семінарі.

 

ШКОЛА ПЕДМАЙСТЕРНОСТІ ПРОДОВЖИЛА СВОЮ РОБОТУ

 

15 квітня 2013 року на базі дошкільного навчального закладу №1«Дзвіночок»  під керівництвом вихователя-методиста Шалди Наталії Володимирівни продовжила свою роботу  Школа педагогічної майстерності вихователів-методистів – початківців та заступників директорів НВК міста Шостки. Цього разу на засіданні школи обговорювалась проблема :  «Методична робота з педагогами - початківцями». В роботі зі слухачами Школи для дискусії та обговорення була використана мультимедійна презентація з акцентом на тих проблемах, що характерні в роботі з педагогами –початківцями, як то:

·        Напрямки та форми  методичної роботи з педагогами-початківцями;

·        Умови успішного професійного зростання педагогів-початківців;

·        Роль вихователя-методиста в підготовці Проекту наказу «Про організацію роботи з наставництва, закріплення молодих спеціалістів за досвідченими педагогами»;

·        Положення про наставництво у дошкільному закладі (загальні положення; завдання та напрями роботи педагога-наставника; права та обов’язки педагога-наставника; права та обов’язки молодого спеціаліста; документація; керівництво  спільною діяльністю педагога-наставника та молодого спеціаліста);

·        Положення про Школу педагога – початківця (загальні положення; мета і завдання Школи педагога-початківця; організація роботи Школи педагога-початківця; права слухачів Школи педагога-початківця).

         Слухачі Школи обмінялись досвідом роботи з проблемної теми, спробували самостійно скласти План методичних заходів на навчальний рік, спрямованих на підвищення рівня професійної компетенції педагогів-початківців та окремі Пам’ятки з найпоширеніших проблемних питань в роботі молодих спеціалістів.

МЕТОД СЕНДПЛЕЙ 

В РОБОТІ З МАЛЯТАМИ 

15 квітня 2013 року вихователь «Дзвіночка» Гетьманенко Ірина Вікторівна відповідно до Річного плану роботи для колективного перегляду майстерно провела з дітьми молодшого дошкільного віку (4 рік життя) інтегроване заняття з використанням технології сендплей за темою "Настрої весни".

Сендплей – це не лише корисна пісочна терапія, а і дуже цікава робота для педагогів і захоплююча ігрова діяльність для малюків. Гра з піском допомагає дітям висловити те, що вони самі поки що достеменно не усвідомлюють, те, чого вони самі поки що не розуміють, а ще, це  унікальний спосіб спілкування зі світом і з самим собою. Саме це професійно та творчо продемонструвала зі своїми вихованцями Ірина Вікторівна своїм колегам.

Колеги Ірини Вікторівни – переконались в тому, що сендплей надає необмежені можливості для організації інтегрованої діяльності дошкільнят.

Є надія, що прихильників цікавої технології сендплей в «Дзвіночку» стане набагато більше!

Успіхів Вам, Ірино Вікторівно, та нових творчих здобутків!  

 

ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ЕТАП АТЕСТАЦІЇ ПЕДАГОГІВ

 

5 квітня 2013 року відбулось засідання атестаційної комісії ІІ рівня управління освіти Шосткинської міської ради. Вихователю дошкільного навчального закладу №1«Дзвіночок»  Чаус Олені Миколаївні одноголосно присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії».

Педагогічний колектив  щиро вітає Вас,

Олено Миколаївно, з успішним завершальним етапом атестації!  Бажаємо Вам  відчуття повноти й неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя й людської шани. Нехай у всіх ваших починаннях буде супутником успіх!

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТІВ

РОЗВИТКУ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД МАЙБУТНЬОГО»

29 березня 2013 року  на базі  міського Молодіжного центру соціального партнерства і творчості відбулась презентація та захист Проектів розвитку дошкільних навчальних закладів  в рамках міського конкурсу «Дошкільний навчальний заклад Майбутнього».

 Завідувач дошкільного навчального закладу №1«Дзвіночок»  Неселевська Ольга Володимирівна  професійно і майстерно презентувала  цікавий творчий проект «Кімната здоров’я – як засіб впровадження в роботу з дошкільниками здоров’язберігаючих технологій»!

Педагогічний колектив щиро бажає Вам, Ольго Володимирівно,  реальних можливостей, щедрих спонсорів, професійних та ділових партнерів для втілення творчого Проекту в життя нашого «Дзвіночка»!

АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ    

В ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

 №1 «ДЗВІНОЧОК»

У 2012-2013 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

25 березня 2013 року  на базі дошкільного навчального закладу №1«Дзвіночок»  відбулось засідання атестаційної комісії закладу.

За результати атестації у 2012 -2013 навчальному році  та на підставі рішення атестаційної комісії від 25.03.2013 року, протокол № 2 прийнято рішення:

1.   Вихователь Єнжиєвська Валентина Анатоліївна – відповідає займаній посаді  та раніше встановленому 9 тарифному розряду.

2.   Вихователь Губенок Олена Петрівна – відповідає займаній посаді та присвоїти кваліфікаційну категорію «Спеціаліст другої категорії»;

3.   Вихователь Архипова Наталія Євгеніївна - відповідає займаній посаді та присвоїти кваліфікаційну категорію «Спеціаліст першої категорії»;

4.   Вихователь Чаус Олена Миколаївна - відповідає займаній посаді та порушити клопотання перед атестаційною комісією ІІ рівня управління освіти Шосткинської міської ради про присвоєння кваліфікаційної категорії «Спеціаліст вищої категорії»

Педагогічний колектив щиро вітає вихователів  Архипову Наталію Євгеніївну, Єнжиєвську Валентину Анатоліївну,  Губенок Олену Петрівну та Чаус Олену Миколаївну з успішною атестацією. Бажаємо Вам міцного здоров’я, нових творчих злетів, вдалих професійних знахідок та морального і матеріального задоволення від своєї професії!

 

 

ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ ПЕДМАЙСТЕРНОСТІ

 

 

21 березня 2013 року  на базі дошкільного навчального закладу №1«Дзвіночок»  під керівництвом вихователя-методиста Шалди Наталії Володимирівни відбулось чергове засідання Школи педагогічної майстерності вихователів-методистів – початківців та заступників директорів НВК міста Шостки. На засіданні школи обговорювалась проблема  «Організація та проведення майстер- класу в ДНЗ». За допомогою мультимедійної презентації, методичного діалогу, дискусії  та обміну досвідом роботи слухачі Школи обговорили наступні питання:

  • ·        Майстер –  клас – як форма  розповсюдження власного педагогічного досвіду
  • ·        Вимоги до підготовки та  проведення Майстер-класу
  • ·        Критерії ефективності Майстер-класу
  • ·        Положення про Майстер-клас

На засіданні Школи слухачі спільно з керівником  Школи Шалдою Н.В. розробили Покроковий алгоритм Майстер-класу та склали Пам’ятку підготовки і проведення Майстер-класу.

 

ГУБЕНОК ОЛЕНА ПЕТРІВНА – лауреат міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року -2013»

Нещодавно в нашому місті завершився І етап Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року - 2013».

Лауреатом конкурсу стала вихователь «Дзвіночка» Губенок Олена Петрівна. 

Олена Петрівна успішно та професійно виступила на всіх етапах конкурсу. Майстерно презентувала власний досвід роботи з проблеми «Пошуково-дослідницька діяльність як основа пізнавального розвитку дошкільників».

У штучно змодельованих умовах роботи з дітьми, на високому професійному рівні  провела Майстер-клас «Я роблю це так», під час якого   продемонструвала фрагмент пізнавального заняття для дітей молодшого дошкільного віку на тему «Книга в гості завітала – малят вчила, з ними грала».

На суд журі представила Педагогічне портфоліо, де  визначила мету свого портфоліо,  своє життєве і педагогічне кредо, вказала професійні інтереси та пріоритетні напрямки власної педагогічної діяльності; представила матеріали з власного досвіду роботи, які розкрили індивідуальні особливості педагогічної праці Олени Петрівни в роботі з дітьми та батьками, її участь в масових формах методичної роботи дошкільного навчального закладу.

Родзинкою її педагогічного досвіду стали напрацювання  Олени Петрівни з проблем: «Пошуково-дослідницька діяльність як основа пізнавального розвитку дошкільників», «Використання мультиплікаційних фільмів в освітній роботі з дошкільниками за тематикою пізнавальних блоків»

Олена Петрівна відноситься до невгамовних  педагогів, що завжди проявляють  допитливість, одержимих думками про творчість, про розвиток дитини і саме діти для неї  є джерелом творчості і наснаги. Хороший організатор,  творча особистість, амбіційно завзята,  ввічлива і вихована, відкрита, доброзичлива і щира,  товариська, з гарним почуттям гумору,  заслужено користується  повагою серед колег та батьківської громадськості.

Педагогічний колектив щиро вітає Олену Петрівну з гідною участю у професійному конкурсі. Нехай перша спроба буде початком професійного злету та становлення професійної майстерності молодого педагога. Щасти, Вам Олено Петрівно!

http://www.youtube.com/watch?v=v7KKxPifRV0

МІС «ДЗВІНОЧОК - 2013»

В нашому «Дзвіночку» стало вже традицією проведення свята-конкурсу «Міс Дзвіночок». Цього року свято відбулося 18 лютого. У конкурсі взяли участь шість учасниць:

Гетьманенко Катя – група « Грайлики»

Казановська Софія – група «Веселка»

Ус Анастасія – група «Веселка»

Сапова Оксана – група «Добрики»

Костюченко Аріна – група «Сонечко»

Аврамкіна Ліза – група «Грайлики»

Дівчатка та їхні батьки продемонстрували свій талант, вміння, креативність в чотирьох конкурсах:

                   Конкурс «Презентація» допоміг глядачам в залі краще пізнати юних учасниць. Дівчатка та їх матусі, тата, бабусі , дідусі отримали домашнє завдання: підготувати презентацію своєї учасниці! І як показав конкурс, кожна презентація була цікавою, по своєму оригінальною!

                   В конкурсі «Голосок дзвінкий я маю» дівчатка показали свій неперевершений талант юних співачок!

                   Конкурс «Маленька танцівниця» захопив у полон всіх глядачів, змусив серця швидко битися, а душу радіти, тому що, через танок дівчатка розповіли про що говорить і співає душа.

                   Останній конкурс носив назву «До моди - жартома»! Дівчатка виступили в ролі юних моделей! Демонструвати моделі, виготовлені з нетрадиційних для одягу матеріалів: костюми зі шпалер, обгорткового паперу, паперових серветок,оздоблених стеклярусом та бісером.

                   Глядачі конкурсу також не залишились без участі. Вони одностайно віддали свою симпатії Аріні Косюченко, яка отримала титул «Міс «Симпатія»! А інші учасниці стали:

Міс «Сучасність» - Оксана Сапова

Міс «Елегантність» - Анастасія Ус

Міс «Чарівність» - Софія Казановська

Міс «Артистичність» - Ліза Аврамкіна

А Міс «Дзвіночок»- цього року отримала Катя Гетьманенко!

Упродовж всього свята дівчаткам допомагали найгарніші в садочку хлопчики: Владислав Проценко, Артем Яворський, Артем Маруга, Владислав Гуленок, Ярослав Філько, Нікіта Захарченко.

Проте все дуже символічно! Кожна дівчинка, що брала участь у конкурсі – красуня, талановита, яскрава маленька зірочка! Яка вміло і неперевершено продемонструвала свій талан у кожному конкурсі!

Милі дівчатка!

Працівники дошкільного закладу і ваші друзі щиро вітають Вас зі святом «Міс Дзвіночок»!

БАЖАЄМО ВАМ РАДОСТІ, ВЕСЕЛИХ УСМІШОК, ЩЕДРОЇ ДОЛІ, ХОРОШИХ ДРУЗІВ І ХАЙ ВАША ДОЛЯ ЗАВЖДИ   БУДЕ ДО ВАС ПРИХИЛЬНОЮ І ПРИВІТНОЮ !

 

Ліцензія на освітню діяльність
Розпорядження ліцензії 235_18.pdf
Adobe Acrobat Document 1.3 MB
Про затвердження Статутів НЗ
Статути НЗ.pdf
Adobe Acrobat Document 620.4 KB
Статут ЗДО №1 "Дзвіночок"
Статут ДНЗ №1.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

СТАТИСТИКА:

5 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ НАШОМУ САЙТУ ВИПОВНИЛОСЯ 6 РОКІВ

АДРЕСИ КОРИСНИХ WEB-САЙТІВ:

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ МІСЬКОЇ РАДИ ШОСТКИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ШОСТКИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ШОСТКИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ